Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.
Akceptuję

tel./fax:22 658 23 61

CZYNNE: PON - PT W GODZ. 9:00-17:00

Wąstopad 2017

Weź udział w wydarzeniu na facebooku! Wąstopad 2017 – Zapuść, pokaż, wspieraj!

W dniach 1–30 listopada ustaw naszą nakładkę na zdjęcie profilowe. Zapuść wąsy i wspieraj akcję na rzecz profilaktyki męskich nowotworów. 

Tegorocznym ambasadorem akcji jest Bartosz Szymoniak "Bartas" – wokalista, beatrocker.

Co roku w listopadzie mężczyźni na całym świecie zapuszczają wąsy na znak profilaktyki męskich nowotworów takich jak rak prostaty i jądra. Idea MOVEMBER (nazwa akcji od połączenia angielskich słów „november” – listopad i „moustache” – wąsy) zrodziła się w Australii w 2004 roku i w krótkim czasie zagościła w wielu krajach na różnych kontynentach, m.in. Nowej Zelandii, Irlandii, Kanadzie, Czechach, Danii, Salwadorze, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Południowej Afryce, na Tajwanie, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz w Polsce.

Celem akcji jest podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, przede wszystkim nowotworów oraz zachęcenie mężczyzn do badań profilaktycznych, a co za tym idzie wzrost liczby wczesnych wykryć, diagnoz oraz skuteczności leczenia raka. Jest to także okazja do promowania zdrowego i aktywnego stylu życia.  

Akcja ma przede wszystkim charakter społeczny, oddolny, rozwija się dzięki zaangażowaniu tysięcy ludzi dobrej woli, młodzieży i dorosłych. Znaczną rzeszę społecznie zaangażowanych ambasadorów akcji stanowią pracownicy małych, średnich firm oraz dużych korporacji, którzy jednoczą się w imię wsparcia działań rzecz profilaktyki nowotworów. Przez cały miesiąc męska część załogi zapuszcza wąsy, odbywają się spotkania edukacyjne, wszyscy jednoczą się wokół idei Movember. Ukoronowaniem wspólnych wysiłków, jest podniesienie świadomości wśród wszystkich członków zespołu firmy oraz ich bliskich. Podsumowanie Movember to także okazja do wsparcia Fundacji wspierających profilaktykę i leczenia nowotworów urologicznych, takich jak Fundacja Wygrajmy Zdrowie.

Do Movember włączają się także sportowcy, przede wszystkim sportów drużynowych, m.in.  zawodnicy rugby, hokeja, piłki nożnej, ręcznej, siatkówki oraz triatloniści, aktorzy i dziennikarze.

Pamiętajmy, że oprócz zabawy, Movember to okazja do zwiększenia swojej wiedzy na temat profilaktyki męskich nowotworów. Co zatem warto wiedzieć?

  • Pamiętaj o regularnym samobadaniu jąder.
  • Po 40. roku życia wykonuj badania profilaktyczne prostaty: PSA, USG, per rectum.
  • Nie ignoruj dolegliwości ze strony układu moczowo-płciowego. Konsultuj je z lekarzem urologiem.

Rak wcześnie wykryty jest wyleczalny. Badania profilaktyczne mogą uratować Twoje życie!

Dowiedz się więcej na temat profilaktyki, diagnostyki i leczenia:

RAK PROSTATY

RAK JĄDRA

W każdej chwili możesz pomóc wspierać akację wpłacając darowiznę na konto fundacji, w tytule wpisująć Wąstopad 2017:

Fundacja Wygrajmy Zdrowie
ul. Piekna 28/34, lok. 53
00-547 Warszawa
Bank: Pekao S.A. Nr konta: 11 12 4011 1211 1100 1008 45 92 45

Zebrane w trakcie trwania kampanii środki zostaną przeznaczone na organizację dnia profilaktyki męskich nowotworów, podczas którego będą prowadzone bezpłatne konsultacje i badania profilaktyczne. 

Współpraca